Skip to main content

Het gemak van laadpunten van Zaptec, wat uitstootvrije bezorging aanzienlijk weet te vereenvoudigen, ook door een slim gekozen locatie.

Zaptec Pro; twee keer buiten en twee keer binnen

Er zijn twee laadpunten van Zaptec buiten geïnstalleerd en er zijn er ook twee binnen geplaatst. Dit bedrijf in Dronten, in Flevoland en vlakbij Lelystad, heeft ook een eigen magazijn. Bestelauto’s worden binnen geparkeerd. Met het setje laadpunten van Zaptec dat binnen valt te vinden, is het mogelijk om de bussen tegelijk op te laden en in te laden. Wel zo makkelijk.

Er zijn ook twee laadpunten aan de gevel gemonteerd. Een prima positie. Want hier valt goed te parkeren en gedacht vanuit het installatiewerk het een optimale keuze; graafwerk is niet aan de orde en plaatsing van een paal evenmin. Dat scheelt toch weer.

Uiteraard doen de laadpunten wat nodig is; vlot en veilig opladen van iedere aangesloten auto. Per aansluiting is de gebruikelijke 11 kW beschikbaar. Het maximale vermogen bij het gelijktijdig opladen van vier elektrische auto’s is 22 kW. Ook een Zaptec Sense is aanwezig, die wordt gebruikt voor dynamic load balancing. Doorlopend monitoren van het stroomverbruik in het pand zorgt ervoor dat de maximale capaciteit nooit kan worden overschreden, aangezien het vermogen voor opladen naar beneden wordt bijgesteld wanneer het nodig is.

 

Installatiewerk; veilig op hoogte aan de slag

Zorgvuldige afwerking krijgt altijd onze volle aandacht. Alle bekabeling is op hoogte weggewerkt, dus vlakbij het dak. Om dit veilig te kunnen doen is een hoogwerker gebruikt. Ook is al het werk in de meterkast vanzelfsprekend verricht met inachtneming van alle geldende normen. Het resultaat is ernaar, want het ziet eruit alsof de vier stuks van de Zaptec Pro er altijd al waren.

In het magazijn zijn twee van die Zaptec Pro-laadpunten weggewerkt tegen de wand, aardig verscholen tussen de stellingen. Buiten hangen er twee laadpunten van Zaptec aan de gevel.

 

Laadpunten bedoeld voor eigen gebruik

Het pand in Dronten is geen showroom, maar echt een kantoorruimte gecombineerd met een magazijn. Wat betekent dat er niet heel veel bezoekers komen. Zodat het afdoende is deze laadpunten van Zaptec te combineren met de eigen portal van Zaptec.

Verrekening van de laadkosten is niet aan de orde, want niet nodig als (vrijwel) uitsluitend eigen auto’s worden opgeladen. Daarbij komt nog dat gebruik van de portal van Zaptec geheel vrij is van kosten. Om niet iedereen die toevallig voorbij komt te laten profiteren van gratis stroom, is het alsnog mogelijk om laadsleutels te gebruiken om opladen te kunnen starten en stoppen. Dit kan een laadtag van Zaptec zijn, maar iedere willekeurige pas kan worden gekoppeld. Dit hoeft niet eens een officiële laadpas te zijn.

 

Voldoende laadgelegenheid dankzij Zaptec

Ook hier voorziet de Zaptec Pro in een behoefte. Op deze manier is er duidelijk voldoende laadgelegenheid, zodat bezorgkilometers makkelijk en uitstootvrij kunnen worden gedaan. Bovendien laden ook medewerkers met een elektrische (lease)auto buiten eenvoudig op.